מכונות השקיה

יבואן בלעדי של מכונות השקיה

חברת שגיא שירותי חקלאות הינה יבואן בלעדי למכונות השקיה מתוצרת חברת OCMIS האיטלקית.
המכונות פועלות בשיטת גלילה בעזרת טורבינות מים, טכנולוגיה הנמצאת בשימוש נרחב בקרב חקלאים רבים ברחבי העולם כבר שנים רבות. חברת OCMIS הינה החברה המובילה בעולם בתחום.
הטכנולוגיה המתקדמת של החברה המשולבת במגוון רחב של דגמים יוצרת יתרונות משמעותיים וכן התאמה מקסימלית לצרכי החקלאי. היתרונות הבולטים של שימוש במכונות השקיה אלו הינם חיסכון משמעותי בכוח אדם, ניידות בין השטחים המושקים, אחידות של מעל ל-95% בהשקיה ויכולת עבודה בלחצים נמוכים. כמו כן, ניתן לבצע התאמות במכונות כך שתתאפשר השקיה באזורים עם רוחות, השקיה עם מים ברמת מליחות גבוהה וכן עם מים מושבים.

פתיחת קו השקייה
מכונות השקיה
הפעלה

הפעלת מכונות ההשקיה כוללת פריסה של התותח או בום ההשקיה באמצעות טרקטור ולאחר מכן מתבצעת גלילה אוטומטית של הצינור על ידי הכוח הנוצר מזרימת המים. צינור ההשקיה נגלל במהירות קבועה הניתנת לשליטה על ידי גיר. המהירות נקבעת בהתאם לכמות הנדרשת להשקיית השטח.

בקרה – בקרת ההשקיה מתבצעת באמצעות מחשב השקיה מתקדם הניתן לשליטה מרחוק על ידי אפליקציה.

מכונת השקיה
גדלים 

ניתן להזמין את מכונות ההשקיה במגוון רחב של גדלים החל מקוטר צינור של 50 מ״מ ועד 160 מ"מ וכן באורך של 150-850 מטר. רוחב הפס המושקה של המכונות הינו בין 30 ל-100 מטר עבור מכונות עם תותח וכן רוחב השקיה של 19 עד 70 מטר עבור בומים להשקיה. הבומים מגיעים עם מתזי NELSON מווסתים ומתזי קצה מסוג NELSON R55 עבור בום 60 מטר ו- R75 עבור בום 70 מטר. ניתן לרכוש מכונות עם תותח ובום השקיה יחד. כמו כן ניתן להוסיף מחשב השקיה ושליטה הידראולית.

התאמה

המכונות מתאימות למגוון רחב של סוגי גידולים לרבות השקיית גידולי פלחה, תירס, כותנה וירקות (תפוחי אדמה, עגבניות, חסה ועוד). המכונות משמשות להשקיות טכניות של הנבטה, הצנעת חומרים, מילוי גרעין ועוד מספר רב של שימושים.
משאבות – בנוסף, מייצרת החברה משאבות תחת המותג SCOVA . המשאבות ניתנות להפעלה באמצעות טרקטור או באופן עצמאי על ידי מנוע דיזל ומתאימות לשאיבת מים שפירים ומים ברמת ניקיון נמוכה.

 

OCMIS LOGO
חברת OCMIS

מבטיחה שימוש בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות בחומרי הגלם המשמשים לייצור המכונות ומבצעת תהליך מתמשך של שיפור מוצר ולכן שומרת על מעמדה כחברה המובילה בשוק העולמי.
ניתן להתרשם מהמכונות באתר היצרן 

"בום-60" מתזי קצה Nelson R55

בום השקיה

תותח השקיה